Jury I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Sztukograf” w składzie: Julia Boros, Piotr Januszewski, Natalia Żuk postanowiło przyznać następujące nagrody i trzy równorzędne wyróżnienia:

📸 1 miejsce – Małgorzata Piechatzek „Kłaniam się nisko”

📸 2 miejsce – Marcin Zydek „Poranek w mieście”

📸 3 miejsce – Małgorzata Kolibczyńska „Ptasie SPA”

📸 Wyróżnienie – Natalia Ziernik „Rozpraszam”

📸 Wyróżnienie – Weronika Sikorska „On ciągle za mną chodzi”

📸 Wyróżnienie – Artur Jastrzębski „Twarze”

Uzasadnienie werdyktu Jury

Gratulujemy autorom wszystkich niezwykłych i zapadających w pamięć prac. Nagrodzone przez nas zdjęcia tworzą różnorodny zestaw – ich cechą wspólną jest natomiast świetna kompozycja. Co najważniejsze, każda z tych zupełnie różnych fotografii prezentuje niezwykłe i ulotne momenty. Ich autorzy mogą poszczycić się szóstym zmysłem, który pozwala takie chwile zaobserwować, jednocześnie pozostając w zgodzie z tematem konkursu i wymogami warsztatu fotografa.

Zestaw zdjęć wyróżnionych jest nie mniej interesujący. Ich autorzy uchwycili bądź zaaranżowali sytuacje świetnie odpowiadające szeroko pojętemu tematowi odbicia. Widać w tych fotografiach nieszablonowe myślenie i umiejętności zatrzymania chwili, które nie zawsze wiążą się jednak z perfekcją techniczną fotografii. Ale czym byłoby tworzenie bez otwartości, obserwacji i eksperymentu?

Gratulujemy Laureatom i życzymy im kolejnych sukcesów w dziedzinie fotografii, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za niezwykłą kreatywność i udział w Konkursie! 📸

Jeśli chcecie pozostać na bieżąco z wydarzeniami, które organizuje Sztukowirówka, zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych:

Facebook: www.facebook.com/sztukowirowka

Instagram: www.instagram.com/sztukowirowka/

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Sztukowirówki

Grafika promocyjna: Natalia Żuk

Koordynatorka wydarzenia: Paulina Kwiatkowska

close

Cześć! 👋

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach, które organizujemy!

Obiecujemy: zero spamu! Przeczytaj naszą politykę prywatności, znajdziesz tam więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *