Zarząd Fundacji składa się z sześciu osób. Poniżej krótkie biogramy każdego z członków.

Zuzanna Tomaszewska – prezes Fundacji, absolwentka Dyplomacji na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie studentka Zarządzania na Wyższej Szkole Bankowej. Zawodowo zajmuje się copywritingiem i digital marketingiem. Hobbystycznie: organizatorka i uczestniczka slamów poetyckich, poetka haiku, animator kultury w Trójmieście. Konkursy poetyckie oraz warsztaty literackie organizuje od 2016 roku. Od 2 lat jest współorganizatorką gdańsko-sopockich eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego w Poznaniu. Pomysłodawczyni i opiekunka internetowego bloga „Sadzą Malowane Słońce”. Publikowana w Przekroju i Autografie, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Haiku „Wiśnie i Wierzby 2020”. Zawsze uparcie dąży do celu oraz z pełnym zapałem realizuje swoje plany i marzenia. Entuzjastka dzwonków koshi i orientalnych instrumentów.

zarząd sztukowirówki

Witold Pozorski – sekretarz fundacji, absolwent Filologii polskiej na specjalności nauczycielskiej, zawodowo zajmuje się zarządzaniem, content marketingiem oraz e-commerce. Zapalony motocyklista, amatorski szachista, pasjonat piłki nożnej, a także miłośnik klasycznej poezji, szczególnie polskiej. Od roku 2018 uczestniczy w życiu literackim Trójmiasta i nie tylko. Współorganizował festiwal literacki Fala Poprzeczna w roku 2020 oraz warsztaty poetyckie w ProRocku. Zwycięzca Gdynia Slamu nr 21. Założyciel i członek grupy Literacki melanż.

Antoni Kaja – członek Fundacji, absolwent Filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim na specjalności translatorycznej. Literat z powołania, tłumacz i anglista z zawodu, poeta z doskoku, zakochany w stukocie maszyny do pisania. Można go przeczytać na portalu kulturalnym Z CYKLU i w numerze e-magazynu Creatio Fantastica poświęconym Lovecraftowi. Tłumaczył opowiadania w ramach internetowego projektu Prze!Tłumacze. W 2013 roku prezenter podczas warsztatów dla studentów z Gdańska i Poznania, autor zwycięskiego przekładu wiersza Desmonda Grahama „Są takie umysły”, później publikowanego w Toposie i zbiorczym tomiku. Od kilku lat dość aktywny w trójmiejskim środowisku poetyckim. Wielbiciel wina, czarnego humoru, mroku, wybujałej wyobraźni, gier słownych. Pożeracz popkultury wszelakiej. Marzy mu się nagroda Zajdla.

Paulina Kwiatkowska – członkini Fundacji, studentka Filologii rosyjskiej II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim na specjalizacjach: Język – kultura – media oraz Język biznesu i translatoryka. Poetka, tłumaczka, feministka. Uczestniczka IV edycji Polsko-Rosyjskiej Szkoły Przekładu „Słowa na Słowa”. Interesuje się tłumaczeniem współczesnej literatury rosyjskiej i teorią przekładu. Laureatka konkursów poetyckich (m.in.: XXX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Krzewniaka, Konkursu Jednego Wiesza „MALT 2020”, Turnieju Jednego Wiersza zorganizowanego w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu „Noc Poezji i Muzyki” w Sieradzu). Kultura i słowo to część całego jej życia, a od dwóch lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych. Wciąż rozwija swoją pasję do rzeźbienia w języku.

Ula Sikora – członkini Fundacji, studentka Psychologii ogólnej na Uniwersytecie Gdańskim na ścieżkach: Psychologia Kliniczna i Psychologia Międzykulturowa i Rodzaju. Copywriterka i ogarniaczka social mediów sklepu z herbatami, okazjonalna organizatorka akcji różnorakich. Zafascynowana pisaniem i poezją. Stała bywalczyni slamów poetyckich od 2018 roku. Z przyjemnością pójdzie na każde warsztaty kreatywne i pisarskie. Dotychczas miała przyjemność uczyć się między innymi od Tokarczuk, Maliszewskiego czy Piórkowskiej. Interesuje się duchowością i wierzeniami, pasjonatka lasów i fauny. Miłośniczka sztuki zapachów i staroci. Ciekawią ją historie ludzi, uważa że jedną z największych sztuk jest uważne słuchanie – nadal się tego uczy. Ma nadzieję, że kiedyś będzie w stanie odpowiedzialnie pomagać innym.

Natalia Żuk – członek Fundacji, absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Piąty semestr studiów ukończyła w Czechach na University of West Bohemia (program Erasmus +). Prowadzi zajęcia z fotografii i programów graficznych dla młodzieży oraz projektuje. Twórczyni linorytów, organizatorka wystaw (głównie autorskich), wydarzeń kulturalnych oraz edukacyjnych (m.in. podczas projektów Wolontariatu Europejskiego). Miłośniczka przygód i podróży. Brała udział w inicjatywach organizowanych w Czechach, Bułgarii i na Węgrzech, zwiedziła sporą część Bałkanów. Stała bywalczyni trójmiejskich slamów, gdzie prezentuje swoje wiersze, piosenki, improwizacje. Kocha dziką przyrodę, niesamowite krajobrazy, wolność, jazdę na rowerze, muzykę, taniec, fotografowanie (najlepiej w pełnym słońcu), życie w ogóle.

Działamy nieprzerwanie od wielu lat oraz precyzyjnie obserwujemy rynek kulturalno-artystyczny w Trójmieście. Członkowie zespołu legitymizują się niebagatelnym doświadczeniem, które daje tylko lorem ipsum, a także dolor sit amet. A zatem… consectetur adipiscing elit. I jeszcze więcej, o wiele, bo aż tyle dobrego może przynieść Pomorzu nasza awangardowa wręcz wszechstronność. A tak zupełnie na poważnie – jesteśmy otwarci na współpracę, nie boimy się eksperymentów i niekiedy niekonwencjonalnych rozwiązań. Zawsze dajemy z siebie wszystko. Głównym celem tego projektu jest zapewnienie lokalnym odbiorcom sztuki najwyższej jakości wydarzeń kulturalnych oraz wniesienie artystycznej rozrywki na zupełnie nowy poziom.

fundacja Sztukowirówka – członkowie
Zarząd Fundacji Sztukowirówka
close

Cześć! 👋

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach, które organizujemy!

Obiecujemy: zero spamu! Przeczytaj naszą politykę prywatności, znajdziesz tam więcej informacji.