Wszystkich miłośników gry królewskiej oraz domorosłych strategów zapraszamy na III Szachowirówkę w Sherlocku, czyli trzecią – tym razem świąteczną – edycję turnieju szachów szybkich.

Będziecie mogli sprawdzić swoje siły, rywalizując w czwartek 16 grudnia o godz. 19:00 w pubie Sherlock w Sopocie przy ulicy Podjazd 3. Zapraszamy na kolejną edycję naszego turnieju, na którym będziecie mogli zmierzyć się z pasjonatami gry królewskiej, poobserwować zawodników oraz uraczyć się przekąskami przygotowanymi przez naszego kucharza!

Tym razem doszło do kilku zmian, a sam turniej dzielimy na dwie kategorie: amatorską oraz zaawansowaną. Punktem granicznym będzie ranking 1400 (na platformach Lichess lub Chess.com lub III kategoria), jednakże osoby z rankingiem niższym również mogą podjąć się udziału w zmaganiach kategorii zaawansowanej!

Turniej zostanie rozegrany w systemie pucharowym. W pierwszej fazie turnieju gracze zostaną podzieleni na czteroosobowe (w miarę możliwości) grupy w dwóch kategoriach, w których każdy będzie grał przeciw sobie. W drugiej części, po wyłonieniu dwóch osób z każdej grupy, wylosowane zostaną kolejne mecze, które drogą eliminacyjną wyłonią ostatecznych zwycięzców Szachowirówki! Zawodnicy w każdym meczu będą mieli po 10 minut na wszystkie posunięcia. W przypadku każdej kolejnej dogrywki czas meczu zostanie skrócony o połowę. Pamiętajcie, by zainstalować na telefonie aplikację do mierzenia czasu gry (polecamy Lichess lub Szachy – chess.com) lub weźcie ze sobą zegar szachowy. Jeśli nie macie takiej możliwości, dajcie nam znać przed rozpoczęciem rozgrywki!

Zgłoszenia rejestrować będziemy drogą mailową (sztukowirowka@gmail.com), gdyż liczba miejsc będzie ograniczona. Jeśli jednak zostaną nam wolne miejsca, będzie można zapisać się również w Sherlocku, przed rozpoczęciem turnieju.
Wpisowe wynosi 10 zł i jest płatne przy barze przed rozpoczęciem turnieju. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację przyszłych edycji Szachowirówki w Sherlocku.
Na wszystkich zawodników, którzy staną na podium w obu kategoriach czeka wiele ciekawych nagród!

Kategoria zaawansowana:

🥇 I miejsce:
Statuetka III edycji Szachowirówki w Sherlocku, 150 zł, najlepszy drink Sherlockowych murów

🥈 II miejsce:
Statuetka III edycji Szachwirówki w Sherlocku, 100 zł oraz dowolne wybrane piwo na barze!

Kategoria amatorska:

🥇 I miejsce:
Statuetka III edycji Szachowirówki w Sherlocku, 150 zł, najlepszy drink Sherlockowych murów

🥈 II miejsce:
Medal III edycji Szachwirówki w Sherlocku, 100 zł oraz dowolne wybrane przez zawodnika/-czkę piwo na barze!

🥉 III miejsce:
Medal III edycji Szachowirówki w Sherlocku, 50 zł oraz dowolne wybrane przez zawodnika/-czkę piwo na barze!

Nagrody oraz katering zostały ufundowane przez:

,,Grupa Informatyczna CFT’’

https://cft-gi.pl/

,,Sprint Elbląg’’

https://www.sprint.elblag.pl/

,,Grupa tłumaczy Rebel Subs’’

discord.gg/yd66UYvW5V

,,Pub Sherlock’’

https://www.facebook.com/Sherlock-Pub-243254095713124/

Organizatorem jest fundacja Sztukowirówka – centrum inicjatyw artystycznych.

Widzimy się w Sherlocku!

Regulamin turnieju

III Szachowirówka w Sherlocku – zawody w szachach szybkich

Cel Turnieju

Celem turnieju „III Szachowirówka w Sherlocku” jest:

 • popularyzacja szachów wśród amatorów tego sportu;
 • integracja trójmiejskiego środowiska szachowego;
 • popularyzacja idei budowania relacji poprzez szachy.

Organizator

 • Organizatorem turnieju „III Szachowirówka w Sherlocku” jest Centrum inicjatyw artystycznych Sztukowirówka we współpracy z pubem „Sherlock” .

Termin i miejsce turnieju

 • Turniej „III Szachowirówka w Sherlocku odbędzie się w 16 grudnia 2021 r.  w pubie „Sherlock”, ul. Podjazd 3, 81-805 Sopot.

Uczestnictwo

 • Prawo do uczestnictwa w zawodach mają wszystkie osoby znające zasady gry w szachy, które zapiszą się na turniej bezpośrednio przed wydarzeniem lub przez maila (szukowirowka@gmail.com). Liczba miejsc jest ograniczona.

Założenia i wymagania 

 • Zawody dzielą się na dwie kategorie, amatorską oraz zaawansowaną, a wyznacznikiem kategorii będzie ranking szachowy FIDE, lub też wykazany na podstawie aplikacji szachowej.
 • Osoby z rankingiem niższym również mogą wziąć udział w rozgrywkach kategorii zaawansowanej.
 • Zawodnicy mogą zapisać się tylko do jednej z kategorii
 • Rozgrywki w każdej kategorii, odbędą się w systemie pucharowym podzielonym na dwa stopnie: grupowy oraz eliminacyjno-finałowy.
 • Każdy z uczestników musi mieć zainstalowaną aplikację szachową, która jest w stanie odliczać czas gry dla obu graczy (np. Lichess lub aplikację chess.com).
 • Jeśli którykolwiek z graczy nie ma możliwości zainstalowania ww., proszony jest o poinformowanie o tym sędziów przed rozpoczęciem rozgrywki.
 • Podczas rozgrywki niedozwolone jest korzystanie z silników szachowych ani pomocy innych osób.

Zgłoszenia, wpisowe i nagroda

 • Zgłoszenia przyjmowane są na adres sztukowirowka@gmail.com lub na godzinę przed zawodami bezpośrednio w lokalu. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko.
 • W dniu zawodów przed turniejem konieczne jest potwierdzenie obecności u sędziego.
 • Wpisowe dla każdego gracza wynosi 10 zł i jest pobierane bezpośrednio przed zawodami, przy barze pubu „Sherlock”. Zostanie przeznaczone na organizację kolejnych edycji zawodów.
 • Wygraną w zawodach są:
 • Dyplomy;
 • Puchary i medale;
 • Nagrody przewidziane przez sam lokal;
 • Nagrody pieniężne;
 • Nagrody rzeczowe

Program zawodów

 • 18:00 – rozpoczęcie zapisów;
 • 19:00 – otwarcie zawodów;
 • 21:00-22:00 – zakończenie zawodów i rozdanie nagród.

Osoby odpowiedzialne

 • Bartosz Plata i Witold Pozorski – przedstawiciele fundacji Sztukowirówka – centrum inicjatyw artystycznych.
 • Piotr Wereda – przedstawiciel pubu „Sherlock”.

Informujemy, że dane osobowe uczestników mistrzostw przetwarzane będą na podstawie na podstawie art. 6 ust. 1. pkt e Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w celu realizacji turnieju „III Szachowirówka w Sherlocku” oraz zadań statutowych fundacji Sztukowirówka – centrum inicjatyw artystycznych. Uczestnikowi przysługuje prawo do wglądu i sprostowania swoich danych osobowych oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania w każdym momencie. Sprzeciw może zostać oddalony, jeśli jego uwzględnienie naruszać będzie prawidłowość przebiegu realizacji zadania lub prawa innych osób.

Administratorem danych osobowych jest Sztukowirówka – centrum inicjatyw artystycznych.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania materiałów fotograficznych i audiowizualnych zrealizowanych podczas turnieju w celach sprawozdawczych, informacyjnych oraz promocji gry w szachy.

close

Cześć! 👋

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach, które organizujemy!

Obiecujemy: zero spamu! Przeczytaj naszą politykę prywatności, znajdziesz tam więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *