Zapraszamy do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Sztukograf”, organizowanego przez Fundację Sztukowirówka – centrum inicjatyw artystycznych. Celem Konkursu jest popularyzacja kreatywnego podejścia do fotografii i odkrywanie nowych talentów. Konkurs ma charakter otwarty. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć w nim udział za pisemną zgodą rodziców lub ich opiekunów prawnych. Udział w Konkursie jest bezpłatny. Oceny prac dokona Jury w składzie: Julia Boros, Natalia Żuk i Piotr Januszewski.

Zasady uczestnictwa

Zgłoszenie przystąpienia do I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Sztukograf” następuje poprzez nadesłanie na adres poczty elektronicznej Organizatora (sztukowirowka@gmail.com) formularza zgłoszeniowego i fotografii (wraz z tytułem) przedstawiającej motyw Odbicia. Motyw Konkursu powinien zostać ujęty w nowatorski, ciekawy sposób. Każdy z uczestników zobowiązany jest do wypełnienia (ręcznie lub komputerowo) formularza zgłoszeniowego, jego własnoręcznego (czytelnego) podpisania i przesłania na adres poczty elektronicznej Organizatora.

Termin nadsyłania prac: 13 maja – 20 czerwca 2021 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 11 lipca 2021 r.

Jeden uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie dwie (nie stanowiące zestawu) fotografie.

Nagrody

a) I miejsce – bon o wartości 150 zł do sklepu Empik, unikatowa statuetka dla laureata I miejsca, możliwość zajęcia fotela jurora w kolejnej (drugiej) edycji Konkursu;

b) II miejsce – bon o wartości 100 zł do sklepu Empik, unikatowa statuetka dla laureata II miejsca;

c) III miejsce – bon o wartości 50 zł do sklepu Empik, unikatowa statuetka dla laureata III miejsca.

Organizator i Jury zastrzegają sobie prawo do przyznania dodatkowych Wyróżnień i zmiany podziału wysokości nagród.

Jury

Julia Lena Boros (ur. 2000 r.) – gdańszczanka. Zajmuje się fotografią, rysunkiem i innymi technikami plastycznymi. W 2019 r. wyróżniona w 5. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Obraz+Wiersz – Pan Cogito”. W tym samym roku uzyskała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, dzięki któremu w gdańskiej galerii WL4 zrealizowała wystawę zdjęć „Disorder” (2020). Ma na swoim koncie dwie wcześniejsze wystawy: rysunku (Gdańsk) oraz fotografii (Elbląg, Gdańsk). Była także organizatorką fotograficznej wystawy debiutantów „12×1” (Gdańsk 2019). Odpowiada za oprawę graficzną sieciowego kwartalnika literackiego „Strona Czynna”. W 2019 roku przygotowała szatę graficzną jednego z numerów „Nowego Bregartu” (nr 7/2019). Swoje zdjęcia prezentowała także na łamach kwartalnika artystycznego „Bliza” (nr 37/2020). Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Irlandii, Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.

Natalia Żuk (ur. 1993 r.) – absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom licencjacki obroniła na specjalizacji „Fotografia”, tworząc projekt „Nauczyciele-analiza”: fotoreportaż uzupełniony tablicami typograficznymi, ukazujący sposób postrzegania zawodu nauczyciela przez społeczeństwo. Prowadzi zajęcia z fotografii i programów graficznych w Pomorskich Szkołach Rzemiosł. Fotografię studiowała także na University of West Bohemia w Pilznie w ramach programu Erasmus +. Brała udział w kilku zagranicznych projektach, pracując nad ich stroną fotograficzną, graficzną i multimedialną: w Czechach fotografowała ceremonię otwarcia Pilzna jako Europejskiej Stolicy kultury (2015), w Sofii tworzyła fotografie uliczne (2016), natomiast w węgierskim Kémesu pracowała nad zdjęciami do książki kucharskiej prezentującej lokalne dania i kulturę regionu (2017). Tworzy linoryty i organizuje wystawy. Jej prace można było obejrzeć m.in. podczas wystawy fotografii „Nauczyciele-analiza” w Filii nr 50 WiMBP w Gdańsku (2015 r.) i indywidualnej wystawy linorytów pt. „Po kawałku” w Domu Zarazy (2019).

Piotr Januszewski (ur. 1968 r.) – gdynianin. Zawodowy fotograf, instruktor praktycznej nauki w tym zawodzie, ale przede wszystkim – wielki pasjonat fotografii. Absolwent Studium Fotografii przy Związku Polskich Artystów Fotografików. Posiada dyplom mistrzowski w zawodzie fotograf nadany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą małych i średnich przedsiębiorstw. „Członek Honorowy” Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego z 2014 roku – tytuł nadany za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fotografii. Autor i uczestnik różnych wystaw fotograficznych. Ze zdjęć jego autorstwa korzysta wiele redakcji i wydawnictw o różnym profilu. Jest współautorem kilkunastu albumów i przewodników po Polsce, m.in. „Pomorze – Mała wielka ojczyzna”.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne do pobrania poniżej.

Koordynatorką Konkursu jest Członkini Zarządu Fundacji Paulina Kwiatkowska. Grafikę promocyjną wykonała Natalia Żuk.

close

Cześć! 👋

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach, które organizujemy!

Obiecujemy: zero spamu! Przeczytaj naszą politykę prywatności, znajdziesz tam więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *